Paní Lan (vpravo) se sestrou u Versailles.

Jmenuji se Lan. Vystudovala jsem vysokou pedagogickou školu v Hanoji a krátce poté jsme se odstěhovali s manželem do České republiky kvůli práci. Ze začátku mě překvapilo, jak to všechno pro mě bylo nové a těžké. Postupně se to zlepšilo díky mé pilnosti, vůli a úsilí. Myslím, že dobrý nebo špatný život závisí na samotném člověku. Když chce mít dobrý život, tak ho dostane, když chce mít špatný život, tak ho dostane taky. Dobrý nebo špatný život se netýká toho, jestli je někdo bohatý nebo chudý. Vztahuje se to na jeho myšlení a rozhodnutí, která udělá.

Kdysi jsem si myslela, že všechny věci jsou vytvořeny z vlastních rukou a mozku. Odmala jsem nikdy nevěřila tomu, že by existovali bohové či buddhové anebo že existují nějaké zázraky. Věřila jsem jen tomu, co jsem viděla.

Jednou jsem ale zažila zázrak u svého mladšího bratra, jak se stal silným a zdravějším. Dříve byl hubený a bledý, protože měl střevní onemocnění. I jeho vyrážka na kůži zmizela. Znala jsem jeho nemoci, protože jsem ho sama vozila na vyšetření a na testy a také jsem mu kupovala léky a vysvětlovala mu, jak je brát (protože jsem česky uměla trošku lépe než on, často jsem mu dělala tlumočnici). Léky mu nepomohly. Snažila jsem se ho povzbuzovat tím, že léčení potřebuje nějaký čas. Ale on to po nějaké době vzdal, nechodil k doktorovi ani nebral léky. Nakonec jsem to s ním také vzdala, už jsem se ho ani neptala, jak se cítí, jestli mu je už lépe. Jednoho dne mi řekl, že praktikuje Falun Gong (Falun Dafa) a prý ho to pomohlo vyléčit. Nevěřila jsem mu.

Všimla jsem si ale, že jeho charakter se změnil, mluvil příjemně a smířlivě, pomáhal ostatním a bral na ně ohled. Stal se z něho úplně jiný člověk. Hodně se zlepšil, byl klidnější, už nebyl tak vznětlivý a hrubý nebo sobecký jako dříve. Navrhl mi, abych si s ním zkusila cvičení, tak jsem cvičila.

Ještě mám mladší sestru, která žije také ve stejném městě jako my. Často jsme debatovaly s bratrem o Falun Gongu. Sestra měla nesnesitelné bolesti v břiše a nevěděla proč. Požádala mě, abych ji vzala k doktorovi na kontrolu. Byla na ultrazvuku, dělali jí různé testy krve a moči. Šly jsme i ke gynekoložce, ale nikdo nemohl přijít na to, co to bylo za nemoc. Byla jsem z toho smutná. Zkusila praktikovat Falun Gong a po pár týdnech mi oznámila, že její stav se zlepšil. Byla jsem dojatá, když jsem viděla, jak jsou sourozenci zdraví. Byl to opravdu zázrak.

Přimělo mě to k tomu, abych více věřila v Dafa a jeho zázraky. A proto jsme s manželem začali chodit na společná cvičení a čtení. Někdy jsem byla unavená z práce, ale po více než hodině strávené cvičením jsem se cítila jako nový člověk. Tělo jako by doplňovalo další palivo, bylo náhle plné energie.

Když jsem četla knihu Zhuan Falun (hlavní text Falun Dafa), pochopila jsem, že ta kniha je nesmírně vzácná, obsahovala ohromné pravdy a pomáhala mi rozšířit více moje vědomosti, které jsem se naučila dříve o vesmíru, o lidském těle i o veškerých stvořeních na světě.

Od té doby, kdy jsme začali praktikovat Falun Dafa, v naší rodině se to změnilo k lepšímu. Můj manžel si odvykl pít alkohol, víc se začal zajímat o děti, svou ženu a práci, zvládl si připustit vlastní chyby. Chováme se smířlivěji a jsme šťastnější.

Co se mě týče, zvlášť od té doby, co studuji Dafa, se cítím lehčí, sebevědomější, smířlivější a příjemněji. Současně jsem velmi šťastná, protože můžeme s manželem kráčet cestou kultivace, navzájem si pomáhat a připomínat si, abychom se chovali podle tří principů – pravdivosti, soucitu a snášenlivosti – které nás naučil Mistr Li.

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích