David Rojas

Když se podíváte na jeho usměvavou tvář, ani ve snu by vás nenapadlo, že David Rojas, kterého kdysi trápily beznadějné bolesti, bude jednou šťastný, extrovertní a vstřícný muž.

Nalezení smyslu života

David pracoval v Madridu, kde měl spoustu přátel. Ale v životě neměl žádnou motivaci a uvnitř se cítil nešťastný. Připadalo mu, že nic nemá smysl. Zkoušel to otupit alkoholem, ale kromě závislosti mu to nic nepřineslo. Otrávený ze života se odstěhoval zpátky k rodičům v Seville, jenže ani to nepomohlo, a tak se odstěhoval do odlehlého domku na pláži, kde se chtěl izolovat od společnosti.

Pátral po smyslu života a na internetu nacházel všechny možné informace, od náboženství, přes jógu až po různé diety, ale nic z toho nebylo ono. Navíc se u něj začala objevovat silná bolest v zádech, kvůli které nemohl spát déle než čtyři hodiny. Také chodidla ho pálila, když se postavil na víc jak deset minut.

Doktoři mu řekli, že má výrůstek na bederní ploténce a ischias. Léky sice od bolesti ulevily, ale problém nevyřešily, což znamenalo, že bude takto indisponovaný do konce života. S tím se však David nehodlal smířit, a tak začal hledat jiná řešení. Zvažoval Tchaj-ťi a jógu a několik přátel mu doporučilo vyzkoušet čchi-kung. Po řadě neúspěchů a když už se nemohl ani posadit na židli, narazil na Falun Gong.

Za 2 týdny po bolesti

Davida překvapilo, když se dozvěděl, že všechny instruktážní materiály Falun Gongu jsou zdarma. Všechno ostatní, co našel, bylo dost drahé. Začal tedy se cvičeními, učil se podle videa a z internetu si stáhl knihy s učením Falun Gongu.

Při druhém cvičení, kde se musí držet ruce dlouho nad hlavou, zažíval ukrutné bolesti, ale snažil se vydržet, a vždy se potom cítil dobře. Čím déle ruce nahoře držel, tím lépe se později cítil. Někdy dokonce neměl po cvičení žádné bolesti v zádech po celý den. A tak si začal cvičení prodlužovat. Běžně se druhé cvičení provádí třicet minut, ale David si ho prodloužil na dvě hodiny. Stejně tak si prodloužil meditaci v sedě. Zjistil totiž, že čím déle tak sedí, tím lépe se pak cítí. Když nemohl spát, poslouchal namluvené přednášky mistra Li Hongzhiho, zakladatele Falun Gongu.

Býval tehdy ateista a nevěřil na zázraky, přesto zřetelně vnímal všechny změny v sobě. Například, že se dokáže postavit vzpřímeně. Věděl, že Falun Gong je pro něho dobrý, a tak se mu věnoval dál. Když se za dva týdny jednoho rána probudil, zjistil, že ho záda už vůbec nebolí. Bolest zmizela. Rozhlédl se po prázdném domě, kde o samotě dva roky přežíval, a zeptal se sám sebe: „Co tady vlastně dělám?“ A tak se odstěhoval zpátky do Sevilly.

Zbavení se zášti a změna přístupu k druhým

Když se vrátil zpátky domů, uvědomil si, že v srdci si nahromadil nenávist, která z něj zatrpklého člověka. Jak pokračoval v praktikování Falun Gongu, zjistil, že jeho zášť slábne víc a víc.

„Z učení Falun Gongu jsem se dozvěděl, že musíme upřednostňovat druhé a dívat se na problémy z perspektivy druhých lidí. Když se dostaneme do konfliktů, měli bychom se dívat dovnitř a hledat vlastní nedostatky. A tak jsem začal hledat své vlastní problémy.“

„Býval jsem autoritářský člověk. Bez ohledu na to, kde nebo kdy to bylo, chtěl jsem následovat pouze své vlastní touhy a záleželo mi pouze na sobě. Uzavřel jsem se. Potom, co jsem začal dělat Falun Gong, začal jsem brát ohled na druhé. Začal jsem si uvědomovat, že jsem si nevědomky schraňoval nenávist vůči svým rodinným příslušníkům. Jak jsem kultivoval, zloba se začala rozkládat. Srdce se měnilo na pokojné a šťastné. Stal se ze mě jiný člověk.“

„Je opravdu těžké ovládat své emoce, ale praktikování Falun Gongu velice pomáhá. Díky tomu chápu, jak se řídit přirozeným během věcí, jak být snášenlivý a také díky němu nejsem tak sobecký. Když tohle dokážu, cítím, že mám tělo lehké, mysl jasnou, že dokážu odmítnout negativní myšlení, a tudíž s poklidem čelit konfliktům a opustit emoce,“ říká David.

David se v době rozhovoru věnoval Falun Gongu dva a půl roku. Je přesvědčený, že ten člověk plný zášti, jakým kdysi býval, je teď spokojený a šťastný. „Je to převratná změna. Kultivovat Falun Gong je měnit se sám od základu z hloubi svého nitra – jak říká Mistr Li Hongzhi, vrátit se ke svému pravému já. Falun Gong mi dal nový život a učinil ze mě lepšího člověka.“

Zdroj: Clearharmony.net

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích