Češi věnující se meditačnímu cvičení Falun Gong upozorňují českou veřejnost již přes 15 let na pronásledování svých souvěrců v Číně tamní komunistickou stranou.

V Brně jste je mohli zahlédnout s petičním stolkem a bannery na České, „Svoboďáku“, „Maliňáku“, v podchodu pod hlavním nádražím, na přehradě a dalších místech. Anebo při organizování výstavy obrazů či promítání filmů s lidskoprávní tematikou.

Kromě lidí z řad široké veřejnosti, kteří podepisují petici proti genocidě praktikujících Falun Gongu, odsuzují pronásledování i některé známé osobnosti z řad politiků, umělců či profesorů.

Velmi hluboká a dojemná slova, o která bychom se s vámi chtěli podělit, nám zaslal i brněnský primátor Petr Vokřál. Odpovídal takto předsedkyni Asociace Falun Gong ČR na e-mail s přiloženými materiály o pronásledování praktikujících Falun Gongu v Číně:

Brněnský primátor Petr Vokřál. (zdroj: wikimedia)

„… se zájmem jsem prostudoval materiály, které jste mi zaslala, i řadu dalších informací z odlišných zdrojů.

Ačkoliv jsem o existenci hnutí Falun Gong již několikrát slyšel, nikdy jsem se tematikou podrobněji nezabýval, až nyní, na Váš podnět. Musím říct, že jsem zdrcen informacemi, které jsem se dozvěděl.

Totalitní režim vždy udělá cokoliv, aby se udržel u moci, a ani tak hrůzné praktiky jako prodej orgánů mu nejsou cizí. Koneckonců, není to poprvé, kdy diktatura v rámci svého boje o moc podporuje a kryje lidsky neakceptovatelné, morálně neúnosné zločiny. Míra organizovanosti a bestiálnost tohoto jednání mi však nahání upřímnou hrůzu. Doufal jsem, že ve 21. století budeme tyto praktiky znát jenom z učebnic dějepisu, ale bohužel jsem se mýlil.

Rád bych vyslovil solidaritu hnutí Falun Gong, které považuji za tolerantní a mírumilovné. Domnívám se, že boj proti němu je bojem čistě politickým a je dalším důkazem, že čínský komunismus nijak neustoupil ze svých krvavých tradic, jimiž je lemována celá jeho historie. Proto my, kteří máme s touto ideologií bohaté zkušenosti, nesmíme mlčet, neboť naše ticho by bylo rozhřešením pro všechny, jež se na zločinech komunismu podílejí.“

Panu primátorovi Vokřálovi uctivě děkujeme a vážíme si jeho podpory.

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích