Už z dálky zvedající se hlavy upírají své pohledy jedním směrem. Jejich pozornost upoutává dunivé BUM, BUM, BUM, které se rozléhá v ulicích historické části Prahy. Na tvářích se začínají rýsovat úsměvy a spokojenost, lidé se pohupují v rytmu hudby, mobily a fotoaparáty se tyčí do výšky. Všichni si kladou otázku: co se to děje? A brzy se dozvídají…

Z Václavského náměstí vyrazil v sobotu 2. září průvod, v jehož čele byl 90-členný pochodový orchestr Tian Guo Marching Band, za ním tančící nebeské víly a vlnící se zlatý drak, bannery oznamující „Falun Gong učí Pravdivost, Soucit a Snášenlivost“. Následuje skupinka předvádějící cvičení a další lidé s transparenty, které odhalují situaci praktikujících Falun Dafa v Číně – bezdůvodné pronásledování, mučení a dokonce zneužívaní praktikujících na orgánové transplantace.

Přes 200 lidí, praktikujících Falun Gongu z různých koutů Evropy, tímto způsobem ukázalo krásu kultivační praxe a také temnou stránkou novodobé čínské historie. Mnoho kolemjdoucích ještě o pronásledování Falun Dafa v Číně nevědělo a nechápalo, jak je něco takového vůbec možné.

Členkou orchestru je i paní Meiling Zhao, která sama zakusila krutost pronásledování v Číně. Její svědectví si můžete přečíst zde.

Podívejte se s námi na několik fotografií průvodu:

Průvod neunikl ani pozornosti médií:

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích