Tisková zpráva Asociace Falun Gong ČR, z. s., k 1. 9. 2017

V sobotu 2. 9. 2017 od 14.30 si na tiskové konferenci na Václavském náměstí „u koně“ můžete vyslechnout výpověď ženy, která strávila roky v čínských táborech nucených prací. Byla ponižována a mučena téměř k smrti, přesto se svého přesvědčení nevzdala.

Meiling Zhao je členem pochodového orchestru Tian Guo Marching Band, který v sobotu v 15.00 zahraje na Václavském náměstí a pak se za zvuků bubnů a žesťů vydá přes Staroměstské náměstí na Kampu.

Nabízíme možnost kratšího rozhovoru s paní Meiling Zhao v rámci tiskové konference a zajištění tlumočení.

 

Kontakt: Juraj Skovajsa, tel.: 777 271 364 , e-mail: juraj.skovajsa@gmail.com

Následuje část výpovědi:
„Jmenuji se Meiling Zhao a pocházím z provincie Šan-tung v Číně. V roce 1996 jsem se začala věnovat meditační praxi Falun Gong. Protože jsem trvala na své víře v principy Falun Gongu, byla jsem celkem desetkrát uvězněna poté, co komunistická strana začala tuto praxi v roce 1999 perzekvovat. Zpřeházeli mi celý dům, poslali mě na nucené práce, do vězení, dali mi pokutu a moji rodinu zastrašovali a vyhrožovali jí.

V roce 2001 mě poprvé nezákonně zavřeli do pracovního tábora. Na tři roky. Prošla jsem si metodou tzv. nuceného krmení. Vězeňský doktor mi prostrčil trubičku nosem do plic. Upadla jsem do kómatu, následně vykašlávala velké množství krve a trpěla tuberkulózou. Skoro jsem tehdy zemřela.

27.září 2005 k nám domů přišli tři policisté v civilu a opět mne zatkli. Byla jsem znovu poslána na nucené práce na tři roky.

Policisté mě nutili, abych se vzdala praktikování Falun Gongu. Drželi mě nepřetržitě víc než deset dnů v malé koupelně. Celé dny jsem musela stát, nedovolili mi spát, umýt se ani si jít ulevit. Byla jsem tak ospalá, že jsem se občas zhroutila k zemi. Bránila jsem se jediným možným způsobem, zahájením hladovky. Když se o tom stráž dozvěděla, týrání se ještě zhoršilo. Pruhem látky mi svázali paže k sobě a pak mne pověsili tak, že jsem se tělem dotýkala trubek od topení. Celé tělo mi také pevně obmotali látkou, tělo mi oteklo a dýchala jsem velmi ztěžka. Když si dozorci všimli, že mi rty a obličej zfialověl, spustili mne na zem.

Jindy mne opět násilně krmili plastovou hadičkou vedenou nosem do žaludku tak dlouho, dokud z hadičky nezačala vycházet krev.

Za tři roky a sedm dnů mě z převýchovného tábora propustili – třesoucí, vyzáblou a s bílými vlasy.

To, že tady dnes stojím, považuji za zázrak. Apeluji na celý svět a všechny světové vlády, aby pomohli zastavit pronásledování Falun Gongu vedené Komunistickou stranou Číny.“

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích