Kromě výpovědi v Senátu paní Liu promluvila  o pronásledování, které zažila v Číně, i před čínskou ambasádou v Praze 27. září 2018.

Paní Liu Yumei navštívila Prahu v roce 2018 dvakrát, aby zde podala svou výpověď o pronásledování, které zažila v Číně. Následující slova přednesla na půdě Senátu PČR 19. listopadu 2018.

Jmenuji se Liu Yumei a jsem praktikující Falun Gongu z Finska (původně z provincie Liaoning v Číně). Jsem dnes zde, abych vás informovala, že jsem byla v Číně krutě mučena za praktikování Falun Gongu, a doufám, že vám pomohu lépe objasnit situaci ohledně zlého a krvavého porušování lidských práv, kterým je odebírání orgánů živým praktikujícím Falun Gongu v Číně.

Byla jsem manažerkou střední úrovně v petrochemických závodech ve městě Fushun. I když jsem byla v práci na vedoucí pozici, měla jsem chatrné zdraví a trpěla mnoha nemocemi, jako jsou žaludeční vředy, revmatismus a srdeční onemocnění. Kvůli tomu jsem musela neustále brát léky.

Poté, co jsem v roce 1997 začala praktikovat Falun Dafa, během 40 dní veškeré moje nemoci zmizely. Cítila jsem se lehká a mohla jsem velice rychle chodit. Díky mým zázračným zkušenostem lidé kolem mě viděli, že Dafa je výborná metoda, a více než 30 mých příbuzných, sousedů a kolegů také začalo Falun Gong praktikovat. (Během 7 let, kdy byl Falun Dafa zveřejněn, bylo v Číně 100 milionů praktikujících.)

V roce 1999 začala čínská komunistická strana Falun Gong krutě potlačovat. Protože jsem se odmítla víry v Dafa vzdát, přišla jsem o své příbuzné, v práci jsem byla přeřazena na nižší pozici, pracovala jsem na stavbách, a policie mne také devětkrát unesla. Poté, co mě unesli, dávali mi elektrické šoky, bili mě pěstmi a kopali, chytli mě za vlasy a praštili mi hlavou o zeď, připoutali mne k zemi pouty a okovy, kolem krku mi dali železné kruhy, hlavu mi připevnili k zemi a také použili železné kleště, kterými mi páčili zuby z pusy. Celkem jsem přetrpěla více než 30 různých typů krutého mučení. Policie se mi šestkrát vloupala do domu a prohledala jej, a čtyři moji příbuzní, včetně mé mladší sestry, rodičů a manžela, byli perzekvováni na smrt.

Po 20. červenci 1999 jsem ztratila svobodu, práci, rodinu, úspory i zdraví. V noci 8. února 2002 mi policie vtrhla do domu, kde vše zpřeházela, a poté mě protiprávně unesla. Když jsem se pokusila utéct, spadla jsem a utrpěla tříštivou zlomeninu v levé pánvi, levé ruce a bederních obratlech. Policie mi při prohlídce domu zabavila veškeré úspory.

V září 2002 jsem ze zahraničí podala žalobu na (tehdejšího prezidenta) Jiang Zemina. V říjnu mě unesla liaoningská policie a byla jsem zadržována v Detenčním centru města Tieling, kde jsem byla 58 dní krutě mučena. V důsledku mučení jsem ztratila cit v rukou i nohou a atrofovaly mi svaly po celém těle. Byla jsem na pokraji smrti.

Ještě strašnější než mučení je odebírání orgánů za živa. Odebírání orgánů za živa skutečně probíhá. V lednu 2001 jsem šla na náměstí Tiananmen do Pekingu, abych zde rozvinula transparent s nápisem „Falun Dafa je úžasný“. Policisté z Pekingu, kteří mě unesli, mi řekli: „Když nám neřekneš své jméno a adresu, rozřežou ti břicho a tvoje játra a srdce půjdou na orgánové transplantace. Tvoje rodina ani nenajde tvé tělo.“ A v roce 2006 jsem osobně volala do nemocnice v Šanghaji (když jsem se to snažila prošetřit), a někdo z personálu nemocnice požádal doktora, který také operoval, aby mi odpověděl na mé otázky. Potvrdil mi, že k odebírání orgánů za živa skutečně dochází.

I když jsem kvůli pronásledování přišla o své příbuzné, nikdy jsem neztratila víru v „pravdivost, soucit a toleranci“. Později jsem byla nucena žít v exilu v zahraničí. V červenci 2015 jsem sepsala a podala trestní oznámení na Jiang Zemina. Udělala jsem to proto, že v tomto pronásledování jsou oběťmi nejen moje rodina, ale všichni Číňané. Jiang Zemin spustil kruté pronásledování a poničil svědomí a morálku lidí. Proto by měli Jiang Zemina žalovat všichni lidé.

Pronásledování komunistické strany je nesmírně zlé a nelidské. Jiang Zemin bude brzy postaven před soud a zlovolná komunistická strana se brzy rozpadne. Vyzývám dnes proto všechny vlády po celém světě a naléhám na všechny poctivé a laskavé lidi, aby podpořili spravedlnost. Vyzývám také všechny Číňany, aby rozpoznali zlovolnou podstatu čínské komunistické strany a rychle z ní a jejích přidružených organizací vystoupili. Držet se dále od čínské komunistické strany znamená držet se dále od zla a od katastrof a znamená to vybrat si pro sebe krásnou budoucnost.

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích