– Svědomí a uznání si nelze koupit –

Vážený pan
Čang Ťien-min (Zhang Jianmin)
Velvyslanec
Velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč

Vážený pane velvyslanče,

neboť sám máte rodinu a syna, možná jste se již zajímal o to, kolik rodin, jako je ta Vaše, v Číně trpí pod pronásledováním totalitního režimu komunistické strany. Kolik rodin bylo zničeno jen kvůli tomu, že věřily v morální principy Falun Gongu – pravdivost, soucit a snášenlivost?

V době, kdy jste působil jako zástupce ředitele kanceláře pro překlady a tlumočení Ministerstva zahraničí ČLR, byla v čínském vězení v červnu 2007 umučena žena Ťiang Pchaj za svoji víru ve Falun Gong. Policie jí injekční stříkačkou vstřikovala hořčičný olej nosní dutinou do žaludku. Žena v důsledku mučení trpěla silným pálením v nosní dutině, očích, uších, na sliznici a žaludku, upadla do kómatu a ponechána bez lékařské péče po několika dnech zemřela.

Tento tragický případ je bohužel pouze jedním z mnoha.

I když čínský režim popírá, že tyto zločiny v Číně probíhají, nevládní organizace již shromáždily ověřená data o více než 4 000 případech úmrtí v důsledku pronásledování. Mnohem větší množství obyvatel Číny bylo vystaveno mučení, věznění, nuceným pracím, propuštění ze zaměstnání nebo zamezení vzdělání kvůli své mírumilovné víře.

Kromě duchovního hnutí Falun Gong jsou v ČLR kvůli své víře pronásledováni také křesťané, Tibeťané a Ujgurové.

Vyzýváme tímto čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a všechny obyvatele Číny, aby se těmto zločinům proti lidskosti postavili, nepodíleli se na nich a zamezili jejich bezuzdnému pokračování. Trestní stíhání pachatelů takto závažných zločinů by mělo probíhat bez ohledu na jejich politické nebo společenské postavení.

I když má Čína dnes přebytek financí, zločiny proti lidskosti rozpoutané exprezidentem Ťiang Ce-minem a jeho následovníky jsou pro Čínu dalekosáhlou mezinárodní ostudou a lidskoprávní katastrofou, která nemůže být vyvážena žádnými finančními pobídkami.

Pane velvyslanče, i když máte v tomto ohledu jistě závazné instrukce z Pekingu, přejeme Vám, abyste se dokázal postavit na stranu pravdy a spravedlnosti, od těchto zločinů se distancoval, nepodílel se na propagandě a pronásledování duchovního hnutí Falun Gong a respektoval životy nevinných a slušných občanů Číny.

Asociace Falun Gong Česká republika, z.s.

Praha – 25. září 2018

Nejzajímavější videa

  • Seznámení s cvičením Falun Gong Seznámení s cvičením Falun Gong
  • Pronásledování Falun Gongu - Krátký film Pronásledování Falun Gongu - Krátký film
  • Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv Anastasia Lin - obhájkyně lidských práv

Více videí

Sledujte dění kolem Falun Gongu
na sociálních sítích