Zpět na petici >>    


Informace ze stránek Čínského mezinárodního transplantačního centra (CITNAC)Čínské mezinárodní transplantační centrum sídlí v ulici Chuj-kung, oblasti Šen-che, Šen-jang, ve stejném městě, kde byl umístěn koncentrační tábor Su-ťia-tchun.

Oficiální anglickou verzi stránek CITNAC najdete zde: http://en.zhoukiishoku.com/. Smyslem této stránky bylo přilákat zahraniční zájemce o transplantace orgánů. Přístupná byla až do poloviny dubna 2006. Poté, co praktikující Falun Gongu použili informace z těchto stránek jako důkaz o odebírání orgánů v Číně, byla tato stránka kolem 23. dubna 2006 smazána. Stále je však možné dostat se do internetových archivů, kde můžeme najít většinu informací z těchto stránek z roku 2005. URL internetového archivu této stránky je: http://web.archive.org/web/*/http://en.zoukiishoku.com/.

Následující snímky webové stránky byly pořízeny na začátku dubna 2006.

Na stránce se píše: "Bylo provedeno přes 35 000 transplantací ledvin ve veřejných nemocnicích 29 měst. V celé Číně se ročně transplantuje nejméně 5 000 ledvin. Takto velké množství transplantací se daří uskutečnit díky čínské vládě. Nejvyšší lidový soud, nejvyšší státní zástupce, policie, soudní systém, Úřad zdravotnictví a občanské správy - ti všichni se podíleli na vytvoření zákona, který zajišťuje, že vláda podporuje dodávky orgánů na transplantace. Toto je ve světě ojedinělý případ." Níže je snímek webové stránky:

Na stránce "Často kladené otázky" na CITNAC najdeme: "Jsme schopni najít vhodného dárce během jednoho týdne, maximální doba čekání je jeden měsíc, protože transplantace ledviny vyžadují shodu HLA tkáně." "Naše orgány nepocházejí od mrtvých, protože stav jejich orgánů by nemusel být dobrý."

Pro porovnání: průměrná čekací doba na vhodného dárce ledviny v USA je 2 roky (podle: http://www.transweb.org/qa/asktw/answers/answers9701/96042008.html). Mezi profesionálními lékaři je všeobecně známo, že pravděpodobnost nalezení vhodné ledviny od dárce je menší než 6 procent. Navíc podle dr. Thomase Difla z Lékařského centra Newyorské univerzity je doba, po kterou lze ledvinu uchovat, 24-48 hodin.

Tvrzení CITNAC o obrovském množství transplantací provedených v tak krátké čekací době lze vysvětlit pouze existencí obrovské zásoby živých orgánů.Informace z webových stránek OOTC

Orientální centrum pro transplantace orgánů (OOTC) sídlí v Tchien-ťinu. Následující dva grafy byly původně umístěny na titulní straně jejich stránek http://www.ootc.net/ až do poloviny dubna 2006.

Poté, co na tyto dva grafy ve velké míře odkazovali praktikující Falun Gongu jako na důkaz odebírání orgánů, byly ze stránek v druhé polovině dubna 2006 smazány. Stále je ale možné dostat se do internetových archivů, kde je můžeme najít. URL internetového archivu OOTC je http://web.archive.org/web/20050303002337/http://www.ootc.net/. Prosím, uvědomte si, že čísla na těchto archivovaných stránkách jsou nižší než ta znázorněná na dalších dvou grafech, protože stránka byla archivována v březnu 2006.

Slova na pozadí říkají: "Naše úspěchy". Prosím, všimněte si, že čísla znázorňující počet transplantací, které byly provedeny v OOTC, začínají stoupat v roce 1999, ve stejném roce, kdy začalo pronásledování Falun Gongu.

Slova na pozadí říkají: "Do dnešního dne jsme provedli 2248 případů transplantací jater (rok 2005)." "Procento přeživších v následujícím roce dosáhl 97 %."
Zpět na petici >>